Про проєкт

Опис

Історія Поділля – як вихор урагану, де століттями змішувалися нації, люди, долі. Героями нашого проекту є мазури. Мазури – це нащадки переселенців з польської Мазовії, які в пошуках нових родючих земель та вольностей переселилися на Поділля у 17 столітті. З тих часів вони компактно проживають на Поділлі цілими селами та районами. Мазури завжди трималися разом, мали згуртовану громаду. Це і допомогло їм зберегти та розвинути прабатьківську автентичну культуру.

Проте політика асиміляції, яка проводилася щодо мазурів починаючи з середини 19 століття, спочатку царською владою, а пізніше – радянською, дала свої результати. Десятиліття утисків та репресій призвели до того, що величезний пласт культурної спадщини мазурів може зникнути разом зі старшими людьми, які є хранителями традицій.

Нашим проектом ми заохочуємо всіх тих, кому не небайдужа історія власної родини, кого цікавлять таємниці «бабусиної скрині» та долі пращурів, долучатися до збереження культурної спадщини свого народу. На сайті Ви можете розміщувати старі родинні фотографії та живі історії, які не будуть припадати пилом та зникати разом з їх героями, а отримають нове життя і збережуться для нащадків.